Google Hangouts Nedir? Nasıl Kullanılır?

Google Hangouts
Google Hangouts

Google hizmetleri içerisinde en çok tercih edilen seçeneklerden birisi olan Google Hangouts ile alakalı bilgiler üzerinde duralım. Dünyanın en büyük kapsamlı bilişim şirketlerinden birisinden bahsediyoruz. Kısa zaman içerisinde bilişim sektörüne hediye ettikleri yeni uygulama sistemleri ile birlikte adından söz ettiren bir şirket. Her geçen gün daha da büyüyor ve insanlara daha farklı seçenekler sunma yoluna gidiyor.

GMAİL çevresinde toplanan birçok hizmet sınıfı var ki bu hizmetimiz de onlardan birisi olarak dikkatleri çekiyor. Altyapı olarak son derece hızlı, son derece güvenli bir hizmet modeli olarak da dikkatleri çekiyor diyebiliriz. Bu sorulara en net şekilde yanıt verebilmek için elimizden geleni yapacağız.

Google Hangouts Nedir?

Google Hangouts, metinsel mesajlaşma ve görüntülü video görüşmesi gibi seçenekleri sizlere sunan gelişmiş bir hizmet modelidir.

İlk zamanlarda özellikle G TALK hizmeti ile birlikte insanlara hizmet sunmaya başlayan bu sistem, zaman içerisinde daha yeni imkanları sizlere sundu. Ancak zaman içerisinde bu hizmeti daha da ileri götürme yoluna gittiler. Günümüz modern yazılım sistemleri ile geliştirilen bu hizmet, insanlara her anlamda kaliteli seçenekler sunma yoluna gidiyor.

Kurumsal şirketler tarafından günümüzde özellikle en çok tercih edilen seçeneklerden birisidir. Video konferans, metinsel yazışmalar ve aramalar yapabilmenize imkan tanıyan son derece ekonomik ve gelişmiş bir uygulama olarak dikkat çekiyor. Dünyanın en gelişmiş görüşme sistemlerinden birisi olarak da kabul edildiği unutulmamalıdır.

Google Hangouts Nasıl Kullanılır?

Gmail hesabı olan herkesin kullanabildiği son derece gelişmiş bir altyapı olarak dikkatleri çektiğini net olarak söyleyebiliriz. www.hangouts.google.com sitesi üzerinden hizmet veren şirket, bu anlamda herkese ücretsiz bir deneyim sunuyor. Hangouts üyesi olsun ya da olmasın insanları bu sistem üzerinden arayabilme şansına da sahip oluyorsunuz. Dolayısı ile çok çok ilgi çekici bir imkan.

Web sitesine girdiğinizde yukarıdaki videoda olduğu üzere sizi 3 ayrı seçenek karşılar. Video Görüşmesi, Telefon Et ya da İleti Gönder. Telefon numaranız üzerinden tamamen bilgisayar sistemi sayesinde iletişime geçebilme şansına sahip olursunuz. Dolayısı ile bu sistem, herkes için dikkat çekici imkanlardan birisi olarak dikkatleri çekiyor.

  • Gmail hesabınız ile giriş yapmış olmanız yeterlidir.
  • Gmail hesabınıza cep telefonunuzun tanımlanmış olması önemlidir.
  • Görüşme yapacağınız kişi ya da kişilerin mail adreslerini kullanarak dahi görüşme talep edebilirsiniz.
  • Tamamen güvenli ve düşük bağlantı hızında dahi performanslı bir hizmet modelidir.
  • Android ve iOS uygulamaları ile de telefonlarınızdan kullanabildiğiniz bir hizmet modelidir.
  • Görüşme esnasnda fotoğraf çekebilir, video kaydedebilirsiniz.
  • Yazışmalarınızın yedeklerine geçmiş kayıtlardan sorunsuz bir şekilde ulaşırsınız.
Çağkan Sezgin avatarı
Yazarımız, yıllardan beri kendisini teknolojik sistemlere adamış ve Apple ürünleri konusunda usta bir kişidir. Bilgisayar programcısı olup teknoloji içerikli makaleler konusunda en popüler isimler arasında yer alır. Artık Dijitalportal.com için sizlere bilgi ieçrikleri sunar.