Steam İndirme Hızı Arttırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Steam İndirme Hızı Arttırma
Steam İndirme Hızı Arttırma

Dünyanın en çok tercih edilen yeni nesil dijital lisanslı oyun sistemi Steam indirme hızı arttırma işlemi hakkında bilgiler sunacağız. Steam, dünyanın en büyük oyun üreticilerinin tercih ettiği bir sistem olarak dikkat çekiyor. Tabi ki bir de Origins projesi var. Ancak bu proje EA Games şirketi tarafından geliştirildiği için sadece kendileri kullanıyor.

Steam Nedir?

Steam, dijital ortamda orijinal oyun satın alabildiğiniz ve orijinal oyunu internet indirip kullanabildiğiniz bir dijital işlem portalıdır.

Steam sisteminin dünya genelinde birçok farklı şirket tarafından kullanıldığını biliyoruz. Dünya genelinde en popüler ve üye rakamları her geçen gün yükselen şirketlerden birisi olduğunu da net olarak söyleyebiliriz. Tabi ki bu sistemde indirme hızının da çok ciddi anlamda önemli olduğunu biliyoruz. Tam da bu noktada steam indirme hızı ayarları ile alakalı olarak detayları sunma yoluna gideceğiz.

Steam İndirme Hızı Arttırma

Steam yavaş indiriyor, nasıl hızlandırabilirim? Bu soruyu kendinize soruyorsanız sizler için aşama aşama hızlandırma hakkında birkaç adım sunacağız. Adımları eksiksiz bir şekilde uygulamaya özen gösteriniz. Bu sayede kafanızda en ufak bir soru işareti olmadan indirme hızını arttırabilirsiniz.

Steam İndirme Hızını Arttırma Ayarları

A-) İlk olarak başlat menüsü üzerine sağ tıklayarak GÖREV YÖNETİCİSİ sekmesine tıklıyoruz. AĞ sekmesine geçerek bilgisayarımızın internet hızını sömüren gereksiz uygulamaların tamamını kapatıyoruz.

B-) Sonrasında yine GÖREV YÖNETİCİSİ açık iken İŞLEMLER sekmesinde Steam üzerine sağ tıklıyoruz ve AYRINTILAR dedikten sonra ÖNCELİK sekmesinin üzerine gelerek YÜKSEK seçeneğini tıklıyoruz.

steam-hizlandirma-ayarlari

C-) Steam oyunlarını genellikle kablolu bağlantı ile indirmenizi önemle öneriyoruz. Wifi, genellikle paylaşımlı bağlantı görevi görür ve bu anlamda performanslı bir şekilde çalışmaz. Bu nedenle laptop dahi olsa ethernet kartına kablolu bağlantı yaparak indirme işlemini yapın.

D-) İndirme hızı ile alakalı olarak bölge değişimi önemlidir. İndirme hızınız yavaş ise Steam programı açık iken AYARLAR ve sonrasında ise İNDİRMELER kısmına giriş yapın. İNDİRME BÖLGESİ kısmı genellikle varsayılan olarak TÜRKİYE gelecektir. Burayı farklı bir ülke yaparak en hızlı indirme sunucusunu bulabilirsiniz.

steam-indirme-hizi-ayarlari

E-) İndirme sunucusu olarak önceliğiniz her zaman trafiği daha az olan sunucuları kullanmaktır. Mesela Amerika sunucuları her zaman bu anlamda ciddi şekilde yoğundur ve dolayısı ile tercih edilmemelidir. Trafik yoğunluğunu analiz ederek en iyi sunucuyu bulabilme şansına da sahip olabilirsiniz.

Steam-İndirme-Hızı-Arttırma-Nasıl-Yapılır-4

Çağkan Sezgin avatarı
Yazarımız, yıllardan beri kendisini teknolojik sistemlere adamış ve Apple ürünleri konusunda usta bir kişidir. Bilgisayar programcısı olup teknoloji içerikli makaleler konusunda en popüler isimler arasında yer alır. Artık Dijitalportal.com için sizlere bilgi ieçrikleri sunar.