Yeni iPhone (iPhone 6S / 7) ne zaman çıkacak?

Yeni iphone - iPhone 6S - 7

Her yıl olduğu gibi bu yıl da birçok kişi yeni iPhone tanıtım zamanını merak ediyor. Hatta bazıları iPhone daha yeni piyasaya sürülmesine rağmen, yeni modelin ne zaman çıkacağını merak ediyor :)

Bilindiği üzere, Apple her yıl hemen hemen aynı tarihlerde etkinlik düzenleyip, yeni iPhone’u tanıtıyor ve yaklaşık 1 hafta sonra ön sipariş almaya başlayıp, onu takiben 1 hafta sonra da belirli ülkelerde satışa başlıyor.

Bu sefer içeriden sızan ciddi bir bilgi ile neredeyse yeni iPhone’un tam çıkış tarihi belli gibi gözüküyor. Vodafone İngiltere‘de çalışan bir kişi, Apple tarafından Vodafone çalışanlarına atılan bir maili sızdırıyor.

Mailde, yeni iPhone cihazının 18 Eylül‘de ön sipariş alınacağı, 25 Eylül de ise, piyasaya sürüleceği bilgisi yer alıyor.

Yunanistan’dan Apple’a yakın bir kaynaktan gelen bilgiye göre ise, 8 Eylül‘de iPhone etkinliğinin olacağı belirtiliyor. Bu 2 kaynak ve bilgiyi eşleştirince ise, 8 Eylül’de iPhone lansmanı, 18 Eylül’de ön sipariş ve 25 Eylül’de ise iPhone 6S ya da iPhone 7 piyasaya sürülmüş olacak.

Geçtiğimiz sene Deutsche Telekom iPhone 6’nın 19 Eylül’de satışa sunulmasını beklediklerini belirtmiş ve bu bilgi %100 doğru çıkmıştı. Bakalım bu sefer yeni iPhone çıkışına ait bu bilgi ne kadar doğru çıkacak?

iphone 7 ne zaman çıkacak

Şahsi fikrim, bu tarihlerin doğru olabileceği yönünde. Çünkü tarihler tam örtüşüyor ve 19 Eylül 2014 Cuma günü iken, 25 Eylül 2015’de Cuma gününe denk geliyor. Ülkemizde Apple Store’un açılması ile birlikte, artık yeni cihazlar lansman tarihinden sonraki ilk piyasaya sürülme tarihinde bizlere de ulaşabiliyor. Yani eğer bilgiler doğru ise yeni iPhone’u 25 Eylül Cuma günü kullanabiliyor olacağız :)

Hakan avatarı
Teknoloji sevdalısı, blockchain ve yapay zeka konularında meraklı, araştırmacı ve girişimci...