Yüksek kalitede (flac) müzik nasıl indirilir?

Bugün baktığımızda birçok müzik firması örnek vermek gerekirse: Spotify, iTunes gibi firmalar mp4 seçenekleri var en iyi olarak. Yüksek kalitede müzik nasıl indirilir sorusuna gelecek olursak bu gibi firmalarda cevabı yok.

Peki cevabı nerede?

Cevabı çeşitli internet sitelerinde, merak etmeyin en son site linki vereceğiz. Yüksek kalitede müzik: flac, wav gibi formatlar şeklindedir. En yaygın bulunabilen versiyon flac formatı. Yaklaşık olarak bir şarkı 20-30 mb arası olarak karşımıza çıkıyor.

Yüksek kalitede müzikler mi? Evet yüksek kalitedeler. Yüksek kalitede müziklerin depolama sorunu yanında ses performansı bir o kadar iyi şarkılardır.

Flac formatındaki müzikleri nerden indirebiliriz?

Indoflac adlı site sayesinde flac formatındaki şarkıları, şarkıcının albümleri şeklinde indirebiliyoruz. Yaklaşık olarak bir albüm 500-600mb arası ve 15-20 şarkıdan oluşuyor. Gel gelelim ses performansına sıradan bir YouTube’dan dinlediğiniz şarkıya göre hem müzik aletleri olsun hem şarkıcının ses kalitesi olsun gerçekten gerçeğe yakın ve duymadığınız müzik aletlerini duyabiliyorsunuz. Tabiki de bu sizin kullandığınız cihaza ve kulaklığa göre değişiklik gösterebiliyor. Ama ses kalitesindeki fark hissedilecek kadar var.

Site yapısı gereği çoğunlu yabancı şarkılardan oluşmakta ama Türk sanatçıların şarkıları da bulunmakta. Biraz araştırmak lazım. Tabiki “yüksek kalitede olsun gerisi umrumda değil”, diyorsanız sizin kaçırılmayacak bir fırsat diyebiliriz. Şarkıları tek tek indiremiyoruz. Şarkıları albüm şeklinde indirebiliyoruz. Yüksek kalitede şarkılardır. Ama biz size bu yolları önermiyoruz. Sebebi ise, insanlar o kadar uğraşıp emek veriyor, milyon dolarlar harcıyorlar. İnsanların emek sarfedilerek oluşturulmuş içeriklere herhangi bir ücret ödemeden ulaşmasını istemiyoruz. Zira o insanlar bu yolla para kazanıyorlar.

Evet arkadaşlar bu yazımızda sizlere nasıl yüksek kalitede müzik indirilir ondan bahsettik elbette başka yollar da mevcuttur ama biz size en yaygın ve en güvenilir yolları gösteriyoruz ki sizler zarar görmeyesiniz. Nasıl yüksek kalitede müzik indirilir artık öğrenmiş olduk. Yazımızda da bahsettiğimiz siteden siz de flac formatında ki şarkıları indirip gönül rahatlığınca dinleyebilirsiniz.

Mehmet Tuna avatarı
Hayatta idealleri olan,hayalleri uğrunda yaşayan, hayata bağlı.İos hayranı.Teknoloji araştırmacısı.