Hayat Kurtaran Android Uygulamaları

Android uygulamaları

İBB CEP TRAFİK

İBB Trafik

İstanbul’un trafiği hepinizce malumdur. Peki evden işe işten eve daha kısa sürede nasıl varabiliriz. İbb Cep Trafik uygulamasıyla anlık olarak İstanbul trafiğini görüntüleyebilir ve kendinize daha hızlı rotalar oluşturabilirsiniz. Örneğin ben trafik durumuna bakıp eğer trafik varsa metroyu tercih ediyorum. Bu hem benim seyahat süremi kısaltıyor hem de sıkıcı İstanbul trafiğinden daha az etkilenmiş oluyorum.

 

ZOMATO

Zomato

Zomato bulunduğunuz bölgedeki mekanları gösteren bir uygulama. Bilmediğiniz bir bölgede herhangi bir mekana gitmek istediğinizde hemen bu uygulamaya başvurup bulunduğunuz yerdeki en güzel mekanları keşfedebirsiniz. Ayrıca o mekanla ilgili kullanıcıların verdiği puanları, yazdığı yorumları ve çektiği resimleri görüntüleyebilir daha mekana gitmeden ne yiyeceğinize karar verebilirsiniz.

 

BOOKING

Booking uygulaması

Çok sık seyahat etmesenizde telefonunuzda bulunması gerekir. Arkadaşlar arasında  bir anda haftasonu şuraya mı kaçsak diyip hemen kaçılacak yerdeki otel bilgileri, müsaitliği öğrenilebilir, rezervasyon yapabilirsiniz. Tabiki rezervasyon yapmadan önce ilgili mekanı daha önce kullanan kişiler tarafından yapılan yorumlara bakmanızda fayda var.

GOOGLE KEEP

Google Keep uygulaması

Kendinize küçük notlar alabileceğiniz kullanışlı bir Google uygulaması. Çeşitli listeler oluşturup hızlı bir şekilde bu listelere ulaşabilirsiniz. Google Keep’in en büyük özelliklerinden birisi de sesinizi yazıya çevirebilme özelliğidir.