Instagram Toplu Takipçi Nasıl Silinir ?

En gelişmiş ve en fazla kullanılan görsel tabanlı sosyal ağ olan Instagram tüm dünyada milyonlarca kullanıcıya ulaşmıştır. Bunun en temel sebebi ise sadece fotoğraf, video ve hikâye paylaşılabilmesidir. Görsel içeriklerin daha kolay bir şekilde hızlıca görülmesi Instagram’ın başarısının altında yatan gerçektir. Daha önceki yazılarımızda Instagram Engel Nasıl Kaldırılır ?, Instagram Hesabı Nasıl Kapatılır ?, sorularına cevap verdik. Bu yazımızda ise istemediğimiz bir şekilde artan Instagram toplu takipçi leri nasıl silebiliriz sorusuna cevap bulmaya çalışacağız.

Tıpkı Twitter’daki gibi takip etme ve takip edilme özelliğinin mevcut olduğu Instagram’da istediğiniz hesapları takip edebilirsiniz. Aynı şekilde arkadaşlarınızın veya tanımadığınız kişilerin hesabınızı takip etmelerine izin verebilirsiniz. Üstelik bununla ilgili bir sınırlama da yoktur. Milyonlarca takipçiye ulaşan ünlüler olduğu gibi binlerce kişiyi takip eden Instagram hesapları da mevcuttur. diğer sosyal ağlarda olduğu gibi Instagram’da da birçok fenomen ortaya çıkmıştır.

Birçok kişi hesap açıp farklı paylaşımlar yaparak veya takibe takip şeklinde hastag’lerden insanlara ulaşarak takipçilerini arttırmaya çalışmaktadır. Böylece fazla takipçiye sahip olan hesaplar belli bir ücret karşılığında hesaplarına reklam alabilmektedir. Instagram’da takip etme ve takip edilme özelliği mevcut olmasına rağmen ne yazık ki Instagram takip etmeyenleri bulma gibi bir özellik geliştirmemiştir.

Bu takibe takip sistemi ile takipçilerini arttırmak isteyen kişiler için önemli bir yer tutmaktadır. Bazı kişiler kendilerini takip etmeyen insanları takip etmek istemezler. Bu nedenle takip etmeyenleri bul özelliğinin olmaması kullanıcıları farklı uygulamalara yöneltmiştir. Bazı kişiler tarafından geliştirilen Instagram uygulamaları ile Instagram takip etmeyen kişiler bulunabilmekte ve takipten çıkarılabilmektedir.

Instagram Toplu Takipçi Silme Nasıl Yapılır ?

Instagram Unfollower

Yeni hesap oluşturduysanız ve takipçi kazanmak istiyorsanız birçok kişiyi rastgele takip etmiş olabilirsiniz. Ancak zamanla Instagram’a giriş yaptığınızda birçok tanımadığınız kişinin paylaşımları veya hikâyeleri ile karşılaşabilirsiniz. Bu gibi durumlarda Instagram toplu takip bırakma özelliğini kullanmak isteyebilirisiniz.

Tam tersi olarak sadece Instagram takip etmeyenleri toplu silme özelliğine de başvurabilirsiniz. Böylece hızlı bir şekilde sizi takip etmeyenleri silebilir veya toplu şekilde kişileri takibi bırakabilirsiniz. Instagram toplu takipçi silme özelliği ile zaman kaybetmeden binlerce kişiyi silmeniz mümkündür. Tek tek takip etmeyenleri bulma ve bunları silme eğer çok fazla kişiyi takip ediyorsanız uzun zamanınızı alabilir.

Android veya App Store mağazalarında yer alan Unfollowers gibi uygulamalar sorununuzu kısa sürede çözmenize yardımcı olacaktır. Uygulamayı indirerek takip ettiğiniz kişileri liste şeklinde görüntüleyebilirsiniz. Listede takibi bırakmak istediğiniz kişileri toplu şekilde seçerek takibi bırakabilirsiniz. Böylece Instagram’da tek tek takip bırakma yerine hızlı bir şekilde topluca takip bırakma özelliğini kullanabilirsiniz.

Takip ettiğiniz kişileri toplu şekilde silebileceğiniz gibi sizi takip edenleri de bu uygulama aracılığı ile silebiliyorsunuz. Eğer sahte hesap olduğunu düşündüğünüz hesaplar tarafından takip ediliyorsanız yine takipçi listenizden istemediğiniz kişileri seçebilir, sizi takip etmelerini engelleyebilirsiniz. Böylece Instagram takip etmeyenleri toplu silme özelliğini aktif ve hızlı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Instagram gizli profilleri nasıl görebileceğinizi merak ediyor musunuz ?