Instagram Video İndirme

instagram video indir

2013 yılından beri Instagram kullanıcıları fotoğrafların yanı sıra bu platforma kısa video klipler de yükleyebiliyor fakat resmi uygulama aracılığıyla bunları kaydetmek mümkün olmuyor. Bu yüzden de Instagramdan video indirme yapabilmek için ayrı bir uygulamaya gereksiniminiz var. Peki video indirme işlemi nasıl yapılır?

YouTube ile kıyaslayınca Instagram video indirme programları çok daha az ve kalite seçenekleri de fazlasıyla çeşitli. Dolayısıyla bu yazıda en iyilerini listeledik. Bazıları masaüstü yazılım tabanlıyken, aralarında web tabanlı olanlar da var. Dolayısıyla seçim size kalmış.

Instagram Hesabını Kalıcı Olarak Kapatma

4K Stogram

4K Stogram, Windows, macOS ve Linux işletim sistemlerinde kullanabileceğiniz tamamen ücretsiz bir Instagramdan video indirme programı. Birçok programın aksine bu uygulamada elle URL’leri kopyalayıp yapıştırmanıza gerek yok. 4K Stogram kullanıcı adını kullanarak video ve fotoğrafları bulabiliyor.

Hatta programı doğrudan kendi Instagram hesabınıza da yönlendirebilir, otomatik olarak tüm fotoğrafları indirebilirsiniz.

WinX YouTube Downloader

Birçok video indirme programı aslında Instagram özelliğine sahip değil fakat WinX YouTube Downloader bunların arasında bir istisna. 4K Stogram gibi Instagram’a özel optimizasyonu yok fakat 300’ün üzerinde farklı siteyle birlikte çalışabiliyor. Instagram’ın yanı sıra YouTube, Vimeo ve Facebook gibi platformlardan da video indirme yapmak mümkün.

Yapmanız gereken tek şey ise web tarayıcınızdan video URL’sini kopyalamak ve sol üstteki ‘Add Link’ ikonuna tıklamak. YouTube logosu ise sizi meraklandırmasın çünkü sadece arayüzle ilgili bir durum.

Free Instagram Download

Bir diğer Instagram video indirme programı da Free Instagram Download olurken, kendisini kullanmak son derece basit. Tek yapmanız gereken web tarayıcınızda bir Instagram videosu açmak, bağlantı adresini kopyalamak ve daha sonra da yeşil renkli ‘Paste’ ikonuna tıklayarak MP4 formatında indirmeyi başlatmak.

Her şey bu kadar basit ols ada, Tools menüsünün altında indirmeleri özelleştirmek için bolca seçenek bulacaksınız. Örneğin indirmeleri proxy ile yapabilir veya indirmeler tamamlandığında PC’nin kapanması talimatını verebilirsiniz.

instagramdan video indirme iOS

DownloadGram

DownloadGram, web tabanlı bir instagram video indirme servisi ve aynı zamanda fotoğrafları da indirebiliyor. Tek ihtiyacınız olan bir tarayıcıyken, aynı zamanda reklam sayısı da epey az. Buna rağmen arayüzü biraz garip. Video URL’sini kopyalayıp Download tuşuna basıyorsunuz. Bir süre sonra ikinci bir ‘Download again’ ikonu beliriyor.

Seçtiğiniz videolar ise MP4 formatında kaydediliyor ve kalite ayarları veya klasör seçeneği mümkün değil. Fakat bunlar sizi rahatsız etmiyorsa ve hızlı şekilde 1-2 video indirme derdindeyseniz kesinlikle tavsiye ederiz.

Instagram Video Downloader

Bu da bir diğer web tabanlı araç ve eksikleri olsa da işini hızlı, verimli bir şekilde yapıyor.

Video URL’nizi yapıştırdıktan sonra size mini bir medya oynatıcısında videonuz gösteriliyor ve böylece kaydetmeden önce tekrar kontrol edebiliyorsunuz. Daha sonra sağ alttaki ikona tıklayarak videoyu indiriyorsunuz, MP4 formatında kaydediyorsunuz.

Instagrabber

instagram video

Çok sade arayüzü ile kullanımı oldukça kolay olan bir başka video indirme sitesi. Instagram video ya da fotoğraf linkinizi yapıştırıyorsunuz, “download” tuşuna basıyorsunuz. Aşağıda videoyu oynatıyor, videonun üstüne sağ tıkla tıklayıp, “video olarak kaydet” ya da “videoyu farklı kaydet” e basıyorsunuz ve indiriyorsunuz. Hepsi bu kadar!

Kısacası, sanılanın aksine Instagramdan video indirme işlemi hiç de zor değil ve bunun için çok çeşitli programlar, servisler bulunuyor. Tek yapmanız gereken ihtiyaçlarınıza en çok yanıt vereni seçmek.