iPhone 7 tasarımı nasıl? Mavi renk olacak mi?

iPhone 7
iPhone 7 Black, iPhone 7 Blue, iPhone 7 Siyah

Apple ‘in bu yıl içerisinde Eylül ayında tanıtması beklenen yeni telefonu iPhone 7 için bir çok dedikodu konuşuluyor.Hangi özellikler ile geleceği,tam olarak hangi tarihte çıkacağı ve kasa tasarımında nasıl değişikliler olacağı hakkında epey söylenti var.Bizde bu haberimizde son dedikoduları sizinle paylaşıyor olacağız.

iPhone 7 Ne Zaman Tanıtılacak ?

Apple WWDC 2016 etkinliğinde tanıtılan iOS 10 ile birlikte gelecek olan iPhone 7 modelinin her sene olduğu gibi Eylül ayında tanıtılması bekleniyor.Muhtemelen Kasım ayı içerisinde de Türkiye de satışa sunuluyor olacak.

iPhone 7 Fiyatı Ne Kadar Olacak ?

Apple, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerini Amerika’da 649 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuyor.Ülkemizde ise resmi Apple Store fiyatı olarak iPhone 6s 16 gb modeli 3099 ₺ idi.Son gelen Trt bandrolü zammı ile şu an için fiyat 3249 ₺ olarak güncellendi.

iPhone 7 modelinin baz olarak 64 GB de Amerika fiyatınında 749 dolar olması bekleniyor,aynı şekilde iPhone 7 Plus 64 GB modelinin de 849 dolar olması bekleniyor.Bu durumda ülkemizde 3249 ₺ olan iPhone 6s 16 GB modeline her bir dolar başına 5 ₺ ödemiş oluyoruz.Dolayısıyla iPhone 7 baz modeli için 3799 ₺’yi gözden çıkarmak gerekiyor.Aynı şekilde iPhone 7 plus modeline sahip olmak içinde minimum 4199 ₺ ödemek gerekeceğini öngörüyoruz.

iPhone 7 Hangi Özelliklere Sahip Olması Bekleniyor ?

iPhone 7 ve 7 Plus modelinin aşağıda yer alan özelliklere sahip olması bekleniyor.

  1. Piksel teknolojisi ve diyafram aralığı artırılmış yeni bir kamera.Plus modelinde 3D çekim yapabilmek için çift kamera teknolojisi ve her iki model içinde standart 4K video kaydı.Ayrıca 60 FPS video kayıt yapabileceği de düşünülüyor.
  2. 3.5 mm jack ses çıkışı yerine daha yüksek kaliteli ses standartı sağlamak için lightning girişli yeni earpodlar da beklenenler arasında.Öyle gözüküyor ki yeni iPhone’un kulaklığını kaybetmek daha bizlere daha pahalıya mal olacak :)
  3. Çerçevesiz ve ana ekran tuşunun farklılaştığı (dokunmatik) bir iPhone modeli olacağı sızıntılar arasında.
  4. Her sene yenisini gördüğümüz işlemcinin de A10 olarak adlandırlan yeni versiyonunu görmemiz kuvvetli ihtimal.
  5. Son olarak suya karşı dayanıklılık konusunda zaafiyeti bulunan iPhone’un bu konuya da el atması ve suya dayanıklı bir kasaya sahip olması bekleniyor.

iPhone 7 Hangi Renk Seçeneklerine Sahip Olacak ?

iPhone 7 için bir çok konsept çalışma yer almakta.Bu konuda otorite sahibi olan ve tanınan isim Martin Hajek,yakın zamanda Uzay Siyahı renginde bir model tasarladı.Apple’ın yeniden siyah renge döneceği iddaaları bir çok kaynakta yer almaya başladı.iPhone 5 Siyah modelinde yaşanan soyulma kaynaklı şikayetlerin artması ile birlikte çareyi Space Grey rengine geçmekte bulan Apple’ın,Watch modellerinde kullanılan Uzay siyahı renginde iPhone 7 çıkararak eskiye yeniden dönüş yapması bekleniyor.

Konsept çalışmada ki siyah renk şimdiden bir çok hayranın ilgisini çekmişe benziyor.Ayrıca bunun yanında birde mavi renk seçeneğinin gelecek olmasıda konuşuluyor.Son zamanlarda aramıza katılan Rose gold seçeneğinden sonra Apple’ın farklı renklerle karşımıza çıkacak olması kuvvetli ihtimaller arasında yer alıyor.

iPhone 7 gerçekte tam olarak neye benzeyecek bunu görmek için Eylül ayını beklememiz gerekiyor ancak son zamanlarda kapalı kapılar ardından çok daha fazla bilgi sızdırıldığı ve genelde bunların doğru çıktığını gördüğümüz için bu söylenenler dışında çok farklı bir iPhone modeli görebilecek miyiz,bilmiyoruz.Umarım Apple’ın bizleri şaşırtmak için sakladığı bilgiler vardır ve bizi heyecanladıran gelişmeler yaşarız.

iphone 7 renkleri