iPhone 7s, iPhone 7s Plus ve iPhone 8 görüldü !

iPhone 7s, iPhone 7s Plus, iPhone 8

Apple’ın yeni çıkaracağı telefon yada telefon modelleri hakkında her geçen gün yeni iddaalar ve yeni sızıntılar gelmeye devam ediyor. Ortaya çıkan bilgilere göre tasarımın artık netlik kazandığı ve çok büyük bir ihtimal ile bu tasarımlara oldukça benzeyen bir telefon göreceğimizi söyleyebiliriz. iPhone 8 Özellikleri ve çıkış tarihi hakkında bilgi verdiğimiz yazımızda belirttiğimiz gibi, bu yıl Apple’ın s serisi geleneğini bozmayacağını ve bununla birlikte 10. yıla özel bir telefon daha çıkaracağını daha güçlü bir şekilde söyleyebiliriz.

iPhone 7s, iPhone 7s Plus ve iPhone 8 modelleri sızdırıldı !

Teknolojinin bu kadar hızlı ilerlemesinden midir ?  Yoksa Apple’a olan sadakatın azalmasından mıdır ? Bilinmez , ancak her geçen yıl basına yansıyan sızıntıların daha da arttığına hep birlikte şahit oluyoruz. Jobs döneminde, Apple bizleri son dakika lansman gününe kadar heyecanlı tutmayı daha iyi başarıyordu sanki, son lansmanlarda sızıntılardan çok da farklı birşey gördüğümüzü söylemek zor. İşte Benjamin Geskin adlı twitter kullanıcısıda bu sızıntıları sürekli olarak paylaşan yüzlerce isimden biri. Son yaptığı paylaşımlarda ise iPhone 7s, iPhone 7s Plus ve iPhone 8 modellerine ait olan şematik çizimleri de paylaştı. Bu çizimler daha önce sızdırılan tasarımları da destekliyor.

iPhone 8 Tasarım

iPhone 7s Tasarım

iPhone 7s ve 7s Plus modellerinde cam kasa ve kablosuz şarj özelliğinin gelmesi bekleniyor. Ayrıca  7s serisinin işlemci, kamera tarafında yenileneceği ve daha yüksek kapasiteye sahip ram bulundurması bekleniyor. iPhone 8 için ise en büyük yeniliğin ekran tarafında yapılması ve çerçevesiz bir tasarım ile gelmesine kesin gözüyle bakılıyor. Lansman tarihine 2 ay gibi bir zamanın kaldığını da düşünürsek ve büyük bir sürpriz olmaz ise bu tasarımlara benzer telefonlar göreceğiz.

iPhone 8 özellikleri

Tasarımlar için artık hep aynı şeyler konuşuluyor olsada, isimlendirme konusu tam olarak netlik kazanmış değil. Özellikle Apple’ın son çıkardığı “iPad” modeli için iPad Air 1-2 gibi olan seriyi takip etmeden doğrudan “iPad” ismini kullanması, iPhone içinde sıralanan rakamların son bulabileceğini düşündürüyor. iPhone 7s & 7s Plus olarak devam edecek olsa da, 10. yıla özel olarak gelen iPhone’da, “iPhone Pro”  yada  doğrudan “iPhone” isimlendirmesi kullanabileceği ve telefonların ekran boyutuna göre sınıflandırılabileceği konuşuluyor. Belki de bu sınıflandırma ve isimlendirme kısmı Apple tarafında bile halan tartışılıyor ve karar aşamasında olabilir.

Sizce yeni iPhone’un ismi ne olacak ? Apple beklentilerin dışına çıkarak sürpriz bir cihaz ve şaşırtıcı özellikler sunabilecek mi ? Tüm bu soruların cevabını Eylül ayı içerisinde gerçekleşmesi beklenen lansmanda bulabileceğiz, şimdilik beklemeye ve sızıntıları takip etmeye devam.