Xiaomi Hava Temizleyici 2S Deneyimi ve İncelemesi

Xiaomi-Mi-Air-Purifier-2S

Sizlere yaklaşık olarak 2 aydır neredeyse 7/24 kullandığım ve asla vazgeçeceğimi düşünmediğim bir üründen bahsetmek istiyorum. Xiaomi Mi Air Purifier 2S Akıllı hava temizleyicisi.

İlk önce ürünün özelliklerinden kısaca bahsedeceğim ve sonra neden benim vazgeçilmezim olduğunu anlatacağım.

xiaomi mi air purifier 2s akıllı hava temizleyici

Hava temizleyicisi kullanmak isteyenlere önerilebilecek güzel bir ürün.

Evinizin dekorunu bozmayacak, her parça eşyanız ile uyum sağlayacak, şık ve minimal tasarımıyla beğeninizi kazanacak bu ürün tek beyaz renk olarak üretilmiş. Düşük gürültü ile çalışmakta , düşük güç tüketimi kullanmakta, enerji dostu, daha fazla enerji tasarrufu sağlamaktadır.

Ozon veren hava temizleyiciler gibi değil. Ozon vermez dolayısı ile sağlığa zararı yoktur.

Kutu içeriğinde;

  • 1 adet Xiaomi Mi Air Purifier 2s Akıllı hava temizleyici
  • 1 adet filtre
  • 1 adet kullanım kulavuzu
  • 1 adet güç kablosu bulunmaktadır.

Ürün Özellikleri

Ağırlık: 4,5 kg                                                

Max. Güç: 30 W

Voltaj: 100-240 V

Bekleme Gücü: 2 W

Boyut: 240x240x520 mm

Çalışma Alanı: 41-100 m2

Hava Hacmi: 301-400 m3/h

Oksijen Kaynağı: Below 1L/min.

Arıtma Kapasitesi : saatte 310 m3

Xiaomi hava temizleyici

Xiaomi Mi Air Purifier 2s Akıllı Hava Temizleyicisi yeni dijital OLED ekrana sahip olup, ekran üzerinde kablosuz ağa bağlı olup olmadığınızı, havadaki nemi ve ince partikül seviyesini (ortamın hava kirlilik düzeyini), oda sıcaklığını ve hangi modda çalıştığını gösteriyor. Ayrıca ekran üzerinde  0-200 arası hava kirliliğini ölçme baremi vardır. Tüm bu göstergelerin altında ekranda yer alan renkli çizgi, ortam havasının ne kadar kirli veya temiz olduğunu gösteriyor.

Xiaomi akıllı hava temizleyici

En Küçük Tozları Bile Yakalıyor

Havadaki partikülleri ölçmek için kullandığı Particulate Matter (PM) sensör ile 0.3 mikron boyuttaki toz tanelerine kadar ölçüm yapabiliyor ve bu ölçümleri anlık olarak OLED panelde bu renkli çizgi ve 0-200 arası barem ile takip edebilmenizi sağlıyor. Örneğin; ortam havası temiz ise çizgi yeşil, ortam havası kirli ve 50 barem üzerine çıkıyor ise kırmızı yanıyor. Temiz havada 1-5 arası olan barem ise kirli havada 200 bareme kadar çıkabilmektedir.

Hava temizleyicisinin OLED ekranı üzerinde ışık sensörü bulunmakta ve ışık sensörü ile ekran parlaklığı ayarlanabilmektedir. Ortamdaki ışık değişimlerine göre ekranınız otomatik kararır ya da aydınlanır.

Xiaomi Mi  Akıllı hava temizleyicisinde otomatik mod, gece modu, manuel mod olmak üzere 3 farklı mod seçeneği bulunuyor.

Cihazınızın üzerinde bulunan tek tuş sayesinde üç mod arası geçiş yapabilir ve cihazınızı açıp kapatabilirsiniz.

Akıllı Eviniz için Telefon Kontrollü Hava Temizleyici

Xiaomi Mi Air Purifier 2s in mod kontrollerini, çalışma süresini, Wifi bağlantısını Mi Home uygulaması aracılığı ile her marka model akıllı telefonunuzdan yapabilirsiniz.

Mi Home Uygulamasını Apple App Store ya da Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

Akıllı hava temizleyici

Mi Home App aracılığıyla evinizin hava kalitesini kolayca izleyebilir, cihazınızı dilediğiniz zaman açıp kapatabilir ve modlar arası geçişler sağlayabilirsiniz.

Akıllı hava temizleyiciniz çalıştırıldığı an aktif hale gelip ortamdaki havayı temizlemeye başlar. Kirli olan havayı 10 dk kadar kısa bir sürede temizleyebilmektedir. Odanın boyutu ve yüksekliğine göre daha kısa veya daha uzun sürede de yapması mümkün olabilmektedir.

Evinizin içini 7/24 saat temiz tutabilir.

Yemek, Sigara ya da Diğer Kötü Kokulara Son!

Örneğin; Bir gün, ocakta közlenen patlıcan dumanı mutfak dahil evin her odasını komple kaplamışken, her zaman açık olan hava temizleyicim iş başına geçmiş ve 03 bareminde olan göstergesi bir anda 188 leri görmüştü. Yeşil yanan gösterge çizgisi de kırmızıda çalışmaktaydı, otomatik modda çalışan cihazım hemen manuel moda geçti ve salonu 10-15 dk arası, mutfağımı da 20-25 dk arasında sinen dumandan ve kokudan arındırarak bana yine ter temiz bir hava sundu.

Xiaomi Mi Air Purifier 2s Akıllı hava temizleyicisi 3 katmanlı bir filtreye sahiptir.  Filtresi 180 gün dayanmaktadır. Bu filtrenin ömrünü ek filtre kullanımı ile uzatabilirsiniz. Ben daha uzun süre dayanması taraftarı olduğum için yedek filtre alarak şu an aktif onu kullanmaktayım. 

Fikir olması açısından kullandığım yedek filtre görseli aşağıdaki gibidir.

Yedek filtrenin takılması birazcık uğraştırsa da zor değil. Cihaz yedek filtre değişmesi gerektiğinde otomatik olarak hatırlatır.

3 aktif karbon filtre katmanı sayesinde havada bulunan partiküllerin % 99’unu giderir.

Xiaomi Mi Air Purifier 2s Akıllı hava temizleyicisini; bebeğiniz ya da çocuğunuz varsa ve onlara temiz hava sunmak istiyorsanız, sigara kullanıyor ve dumanından rahatsız oluyorsanız, yaptığınız her yemeğin kokusu tüm eve siniyor ve bu sizi rahatsız ediyorsa, Alerjik bir rahatsızlığınız bulunuyorsa ve temiz hava solumak benim hakkım diyorsanız mutlaka bu akıllı hava temizleyicisini kullanmalısınız.

Evimde 2 yaşında bir bebeğim ve sürekli yatan yaşlı bir hastam var. Sürekli kapı pencere açamıyorum hoş açsam da odanın havası oksijen dolmasına rağmen hemen kirleniyor. Bir de evimin ana yol üzerinde olması tozların hemen içeri doluşmasına süper katkı sağlıyor. Durum böyle olunca,  onların kirli havayı soluyor olmaları inanılmaz üzmüş ve beni hemen bir hava temizleyicisi almaya itmişti. Yazımda da bahsetmiş olduğum özelliklerin diğer ürünlere göre daha iyi ve fazla olmuş olması bu ürünü almam konusunda bana fikir verdi. İlk aldığımda bu kadar sık neredeyse 7/24 kullanıyor olacağımı hiç düşünmezdim. Ürünü kullandıkça bulunduğum ortamın havasını ne kadar hızlı ve net temizlediğini, sessiz çalışarak gece uyurken kimseyi rahatsız etmediğini, elektrik faturamda ek bir maliyet çıkarmadığını ve yemek sonrası beni en çok rahatsız eden o yemeğin kokusunu çabucak temizlediğini görmek ürünü iyi ki tercih etmiş dedirterek benim vazgeçilmezim kıldı.

Sizlere fikir olması açısından; Akıllı hava temizleyicimi Aliexpress üzerinden, bu linkten satın aldım ve 9 gün gibi kısa bir süre de teslim edildi. Gümrük vergisi ödemesini yaparak kargoda herhangi bir sıkıntı yaşamadan sorunsuz teslim aldım ve güvenle kullanıyorum.

Ben 2 aylık süreçte ürünün herhangi bir dezavantajını görmedim. Aynı ürünü kullanan arkadaşlardan da olumlu olumsuz değerli yorumlarını bekliyorum.

Ürünü aldığım yeri merak edenler bu adresten bakabilirler.

Başka hangi ürünlerin incelemesini yapmamızı istersiniz? Aşağıda yorum yapıp bize bildirebilirsiniz.

Elif avatarı
Teknoloji ile yakından ilgilenen, tüketici elektroniği perakende sektöründe yıllarca çalışmış bir yönetici.