Yalın İnternet Nedir ?

Yalın İnternet nedir ? sorusuna cevap arıyorsunuz doğru yerdesiniz. Sizlere oldukça açıklayıcı bir biçimde yalın internetin ne olduğundan ve nasıl kullanılacağından bahsedeceğim. Siz okurlarımı fazla bekletmek istemiyorum ve direkt olarak konuya giriş yapmak istiyorum.

Yalın İnternet Nedir ?

Nedir yahu bu Yalın İnternet olayı derken bir baktık ki fazlasıyla istekler geldi bizde bu konu hakkında bir yazı yazalım dedik. Öncelik olarak neredeyse her evde internet bulunuyor. Hayatımızın bir parçası olmuş durumda. Ancak internet fiyatlarına bir göz gezdirdiğimde oldukça pahalı olduğunu görüyoruz. Ucuz olanlara yöneldiğimizde ise kullanıcıya verilen önemin ve hizmetin ne kadar kötü olduğunu da biliyoruz. Bu sebepten dolayı insanlar artık daha az internet parası ödemek istiyorlar ancak internet sahibi olabilmek için evinizde bir de ev telefonunuzun olması gerekiyor.

Böyle olunca sadece internet için ayrıca telefona da para vermek zorunda kalıyorduk. İşte bu devrede Yalın İnternet dediğimiz sistem devreye giriyor. Yalın internet ile birlikte ev telefonuna ihtiyaç duymadan internet sahibi olabiliyorsunuz. Ayrıca yalın internet olmayan tarifeler de ev telefonu için 12 veya 24 ay gibi zorunlu kullanım gibi paketler araya girince işler daha da kötüye gidiyordu.

Yalın DSL açılımı da bir göz atalım. DSL yani Naked Digital Subscriber Line demek.

Yalın İnternet Nedir

Peki Yalın internete geçtiğim zaman modemi nereden alacağım ?

Aslında bu soru bize gelen bir soru o yüzden yazımıza eklemek istedik. Modeminizi yine interneti size sağlayan şirketten alabilirsiniz. Ancak genel anlamda baktığımız zaman artık şirketler hem modemi getiriyorlar ayrıca kurulumunu da yapıyorlar. Bu nokta da şu soru aklınıza takılmış olabilir. Kurulum için ücret vermem gerekiyor mu? Hem evet hem hayır. Sebebi ise bazı şirketler kurulum için ek ücret talep ederler bazı şirketler ise ücretsiz para talep etmeden internet kurulumu yaparlar. Türk Telekom ve Superonline paketlerini inceleyebilirsiniz.

Yalın İnternet ile normal internet arasında fark var mı? Veya yalın internette hızım diğerine göre daha mı düşük? Nereden bakarsanız bakın Yalın internet oldukça iyi. Hız açısından ikisi de neredeyse aynı. Ev telefonu için ek bir ücret ödemeden Yalın internetin keyfini çıkartabilirsiniz.

Yalın İnternet Nedir? Konusu ile ilgili aklınıza takılan herhangi bir soru veya soru işaretleri kaldıysa bize sormaktan çekinmeyin. Bir daha ki yazımızda görüşmek üzere…

Ahmet Doğukan avatarı
Her teknoloji sever gibi küçüklüğünde teknolojiye merak saran bir kişiliktim. Daha sonra işi büyük yerlere çektim. İlk olarak bir çok haber sitesi ve kendime proje olarak yaptığım bir çok site yönettim ve yazarlık yaptım. Bundan sonra sosyal medyada çok sevilen bir sayfanın yazarlığını yaptım. Bundan sonra ise PC Hocası ekibi ile 1 yıl çalıştım. Şimdi ise Dijital Portal ekibinde yazarım. Ayrıca aktif olarak kendi projelerimi de yürütmek ile meşgulüm.