Samsung Galaxy S9 – S9+ Fotoğrafları Sızdırıldı

samsung-galaxy-s9-s9-fotograflari-sizdirildi

Teknoloji devi Samsung, S ailesine ait telefonlarının devamı serisi olan Samsung Galaxy S9 ve S9+’ı 25 Şubat’ta Barcelona’da yapılacak olan Mobil Dünya Kongresinde tanıtmaya hazırlanırken teknoloji dedikoducusu Evan Blass tarafından Samsung’un yeni amiral gemisi S9 ve S9+’ın görüntüleri sızdırıldı.

Gün geçsin ki akıllı telefon pazarına yeni cihazlar eklensin. Herkes Samsung’un yeni amiral gemisi Samsung Galaxy S9 ve S9+‘da ne gibi değişiklik yapacak merakla beklerken teknoloji dedikoducusu Evan Blass Twitter hesabından bir kaç dakika önce Samsung’un yeni amiral gemisinin fotoğraflarını paylaştı.

Evan Blass tarafından paylaşılan fotoğrafa göre S8 modeline göre çerçevenin biraz kalınlaştığını görmekteyiz. S9 5,8 inç, S9+ ise 6,2 inçlik QHD+ Super Amoled ekrana sahip olması bekleniyor.

samsung-galaxy-s9-s9-fotograflari-sizdirildi

Samsung’un bir önceki modeli S8 ve S8+’de Bixby ve parmak izi okuyucusunun konumu bir çok kullanıcı tarafından büyük eleştiri almıştı. Gelen bilgilere göre Samsung parmak izi okuyucusunu yeni modelinde kameranın alt kısmında konumlandırmış.

samsung-galaxy-s9-s9-fotograflari-sizdirildi

Ancak bizi büyük bir beklenti içine sokarak istenileni veremeyen Bixby konusunda Samsung ne yapacak dersiniz. Samsung’un S3 S4 ve S5’te üretimini yaptığı mini modellerinin yerini S6 ve S7’de EDGE modelleri, S8 ve yeni tanıtılacak modeli S9’da ise PLUS modelleri almış durumda. Küçük telefon kullanmayı tercih eden fakat performanstan da geri kalmak istemeyen son kullanıcı için Samsung’un bu sene nasıl bir yol izleyeceği büyük merak konusu.

Yeni Amiral Gemisi S9 ve S9+’da Bizi Neler Bekliyor?

Qualcomm en yeni işlemcisi olan Snapdragon 845 ve 2017 Kasım ayı içerisinde üretimini duyurduğu Exynos 9810 ile Samsung’un yeni modellerinde bizi iki farklı işlemci bekliyor. 12 Megapiksel çift arka kamerasında, f/1.5 ve f/2,4 değişken diyaframlı lens kullanılması planlıyor. Geliştirilmiş bu arka kameraların Full HD çözünürlükte 480 FPS’lik (saniye başına fotoğraf) video çekebilecek olması en dikkat çeken özelliklerin başında gelmektedir. 8 Megapiksel ön kameraya sahip bu telefonlar üzerinde barındıracağı iris tarayıcısı (göz tarama sensörü) S9 modelinde ön kameraya entegre olarak gelecek S9+’da ise ayrı bir sensör olarak karşımıza çıkacak. S9+ modelinde 6GB RAM 128GB dahili depolama alanı, standart S9 modelinde ise 4GB RAM 64GB dahili depolama alanı bekleniyor. Type-C USB bağlantı noktası ile gelecek olan bu telefonlar, Qualcomm Quick Charge 4.0 ile gelmesi bekleniyor. Bir sıkıntı çıkmaz ise Samsung 16 Mart 2018 tarihinde yeni telefonlarını pazara sürmesi bekleniyor.

samsung-galaxy-s9-s9-fotograflari-sizdirildi

Son olarak Samsung’un davetiyesinde vurgulamış olduğu fotoğraflamada ne gibi değişiklikler yapıcak tam bir merak konusu.

Gelen her yeni bilgiyle karşınızda olacağız.

Kürşat Yakın avatarı
Oyun ve teknoloji delisi araştırmacı detaycı...